Cam Elyafı Depolama

Cam Elyafı Depolama işlemleri, cam elyafın kalitesini koruması açısından önem arz etmektedir. Ortam şartlarından dolayı cam elyafın kalitesinin düşmesi durumunda, üretilen betonunda kalitesi düşebilmektedir. Cam elyaf ruloları sıkı şekilde ambalajlanmış olarak paletlerde yada karton kutularda size ulaştırılır. Müşterinin talebine göre palet ile yada tane olarak müşteriye sevk edilir.

Cam Elyafı Depolama

Fabrika ortamında bulunan her madde gibi Cam Elyafında öncelikle güvenlik bilgi formuna bakılarak depolanması gerekmektedir. Cam elyaf kimyasallar ile tepkimeye girmez, yanıcı ve parlayıcı maddeler ile depolanmasında sakınca yoktur. Ancak kalitesini koruması açısından gerekli hava şartlarını sağlamanızı öneriyoruz.

Cam elyaf ruloları ısı kaynaklarından uzak tutulmalı, sıcaklık şartları sürekli olarak sağlanmalıdır. Mümkün oldukça orijinal paketinde muhafaza edilmeye özen gösterilmelidir.

  • Önerilen sıcaklık aralığı 15°C – 35°C
  • Nem miktarı 35% – 65%

Cam Elyafı Depolama ortamında aşırı sıcaklık farkları oluştuğunda, sıcaklık farkını kısa sürede ayarlayamayacaksanız, 24 saat içerisinde cam elyaflarınızı kullanmanızı öneririz. Depolama alanında stok kullanma yöntemi olarak ilk giren ilk çıkar yöntemini benimsemenizi öneririz. İlk giren ilk çıkar yöntemi ile, ilk aldığınız ürünü önce kullanırsınız, bu şekilde deponuzun bir köşesinde bozulma ihtimali azalmaktadır.

Üretim sırasında ambalajı açılan cam elyaf rulosu takip edilmeli, hangi rulo ne zaman açılmış kayıt altına alınmalıdır. Uzun süre açıkta kalan cam elyafın kullanılmasını önermiyoruz.

Depolama şartlarını sağlayamıyorsanız, cam elyaf stoğu yapmanızı önermiyoruz. Cam elyaf, her ne kadar döviz değişimlerinden etkilenen hammmaddelerden olsa da, stok şartlarından dolayı kötü duruma gelmiş cam elyaf ile üretilen beton hem sizin hem müşterinizin zor duruma düşmesine neden olabilecektir.

Stok tutamayan müşterilerimiz içinde, özel şartlarından dolayı mağdur olmamaları için depolama ve ödemeler açısından özel şartlar sağlıyoruz.

Cam Elyafı Biz Nasıl Depoluyoruz

Biz cam elyaf size ulaşana kadar, depolama alanımızda sıcaklık ve nem miktarını elektonik olarak takip ediyoruz. Ortam hava şartları değişimlerinde, depolama şartlarına müdahale ederek, stoklarımızı koruyoruz. Siparişlerinizi, ilk giren ilk çıkar sistemiyle gönderiyoruz. Stoklarımızda son kullanma tarihi yaklaşmış, kullanılamayacak durumda olan cam elyafları imha ediyoruz.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi gerekliliklerine göre hazırladığımız prosedürler sayesinde size en iyi kalitede ürünü tedarik ediyoruz.

Kaliteli cam elyaf, kaliteli beton oluşturur.